Tchaj-ťi čchűan – Teorie luku

Pro jednoduchost jsem si během let cvičení vytvořil malý příklad pro hrubé vyjádření základního principu stoje a pohybu: „Teorii luku“. Tato teorie je nazvána podle tvaru luku a polohy jeho tětivy. Martin Pařízek – Taijiquan Chen

Celý článek

Do hlubin tchaj-ťi-čchűan Čchen

Během tréninků tchaj-ťi-čchűan Čchen mnoho věcí je skryto a těžko vysvětlitelné prostými slovy či opakovanými ukázkami. Pracujeme sami se sebou na sobě a to bývá jedna z nejtěžších látek života. Vše definujeme pouze uvnitř a forma je jen jakýmsi ilustrativním plotem vnitřního stavu. Přesná koordinace celého těla je velmi složitá.

Celý článek

Jak překonat svou lenost

Plné vědomí ovládá vyplněné a průchozí tělo, kde vše přes stabilní strukturu mizí a koření v zemi a hlavě nechává požehnané místo na vrcholku prostoru.

Celý článek

Jak cvičit v zimě…

Zimní období nás mnohému učí. Například přesný přenos váhy na zmrzlém sněhu, ledě nebo kluzkém listí nás vždy dost rychle informuje, kde se dopouštíme chyb

Celý článek

Rok kovového Buvola – 2021

V roce buvola není od věci se zaměřovat na opravy a nápravy svého vlastního rodinného kruhu. Tento rok prověří vaši trpělivost a každodenní stabilitu.

Celý článek

Okruh samoty

Člověk tak zrcadlí obě poloviny vnitřní i vnější a dostává se do celistvého prostoru. Ne nadarmo je jisté, že tyto stavy nás můžou navštěvovat teprve, když jsme sami se sebou.

Celý článek
Stránka 1 z 5112345102030