Tchaj ťi čchűan – správné držení těla

Cvičení tchaj-ťi se zabývá zprůchodněním kloubů, zesílením kostí, uvolnění svalů a spravným používáním celého nosného systému těla včetně páteře. Průchodnost mysli a cirkulace životní energie čchi ve správně postaveném těle. Všechno souvisí se vším a bolesti páteře často zapříčiňují vážné problémy, které už se ignorovat nedají.

Celý článek

Jak si pomoci cvičením mysli a těla

nutnost vracet se k uvědomění a prožití přítomnosti. Celistvý systém cvičení Tchaj-ťi čchűan je jedna z mnoha možností, jak se sebou pracovat, čistit se, probouzet se a plně prožívat.

Celý článek

Puzzle života tchaj-ťi čchüan

Přirozeně, plynule a obsažně pracujeme s myslí a postavením osy a středu těla v prostoru, v přítomnosti. Stabilizujeme a kotvíme přirozeně celého člověka. Tchaj-ťi je dalekou cestou, kde můžeme stále objevovat, poznávat a nořit se do hloubky sebe sama.“

Celý článek

Pár zásad pro praxi Tchaj-ťi čchűan, Martin Pařízek

Martin Pařízek doporučuje pár zásad pro cvičení. Pro umění tchaj-ťi čchűan je vědomí celku zcela zásadní. Proto hlava zůstává v prodloužení páteře a nedrobí se do jednotlivých pohybů. Z tohoto stejného důvodu zůstávají oči plavat po obzoru a své vnímání napůl stahujeme dovnitř a napůl necháváme dlít venku.

Celý článek

Alergie a tchaj-ťi čchűan

Instruktor Tchaj-ťi styl Čchen Martin Pařízek DiS. nastiňuje vliv cvičení tchaj-ťi na chod organizmu. Martin Pařízek se jako zkušený lektor zabývá individuální vyúkou tchaj-ťi čchűan styl Čchen, fyzioterapeutickými cvičeními zaměřenými na stabilizační systém lidského těla.

Celý článek

Martin Pařízek – Myšlenka, pas a pohyb Tchaj-ťi čchűan

Pro zvládnutí praxe tchaj-ťi je nutné vypracovat a naučit své tělo alternativní pohybový rámec. Tj. pohybový systém složený z pevně ovládaného a stabilního středu těla, vysvětluje učitel Martin Pařízek.

Celý článek
Stránka 1 z 6412345102030