Mnoho soustředění brzdí umění

Staří mistři přinášejí neměnný princip rozprostřít pozornost napůl uvnitř svého těla a napůl kolem sebe. Důležité je uvolnit oči – zrak, aby se spojoval s celistvým pohybem a nestřílel po myšlenkových nuancích.

Celý článek

Jak se oblékat na trénink?

Šijeme a prodáváme tradiční čínské saténové obleky a bavlněné uniformy na cvičení tchaj-ťi (taiji, tai chi, tajči) ve všech velikostech a rozměrech. Pokud oceníte tradiční oblečení pro trénink tchaj-ťi, rádi Vám jej vyhovíme.

Celý článek

Ticho opravdu léčí…

Jednou za čas je ticho opravdu léčivé, nenapíná naše smysly na okolní podněty a nabízí nám platformu na které jsme schopni se cítit a dýchat jinak.

Celý článek

Co potřebujeme ke cvičení tchaj-ťi? Jak začít?

Tchaj-ťi díky svému širokému záběru proti civilizačním chorobám je hojně cvičeno i celebritami, které jsou vystaveny neustálému tlaku okolí a stresu. Mezi přívržence patří například herci Mel Gibson, Kenau Reeves, Paul Adrien, Jackie Chan, Jet-Li. I legendární Bruce Lee relaxoval skrz tchaj-ťi.

Celý článek

Publikováno II

Texty, ideje, inspirativní podněty, články, myšlenky a úvahy o tchaj-ťi, Martin Pařízek instruktor tchaj-ťi čchen, taiji-chenstyle.cz, časopis vnitřní síla,

Celý článek

Jak se bránit strachu?

Ochutnejme své bytí, to je ten největší dar, který máme. V situacích jednejme a řešme. Problémy neexistují. Strach neexistuje. Je pouze přítomnost – tady a teď.

Celý článek
Stránka 1 z 5312345102030