Pusťte otěže a nechte se vést…

„Narovnejte se. nechte spadnout popel všednosti, odhoďte z ramen celý svět. Pouze dýchejte a opřete se o zem. Zprůchodněte, vyrovnejte a uvolněte páteř. Relaxujte. Nežeňte se z bodu A k dalšímu.

Celý článek

Jak prospívá tchaj-ťi čchűan zdraví. V čem cvičit?

Cvičení tchaj-ťi čchüan pomáhají přirozeně redukovat hmotnost, působí také preventivně proti obezitě, hypertenzi a cukrovce (Diabetes Mellitus). Tchaj-ťi ulevuje od bolesti zad, posiluje svaly, šlachy a zpevňuje kosti. Zjemňuje dopady artrózy a působí jako prevence proti osteoporóze a zraněním plotének, páteře a kloubů.
Prodáváme tradiční čínské saténové obleky a bavlněné uniformy na cvičení tchaj-ťi (taiji, tai chi, tajči) ve všech velikostech a rozměrech.

Celý článek

V rytmu Tchaj-ťi čchűan Čchen

Cest je nespočet. Já si vybral Tchaj-ťi čchűan Čchen. Mě osobně to obohacuje a naplňuje, učí, udržuje, rozvíjí… Zkusit se dá cokoli. Já nabízím Tchaj-ťi čchűan Čchen. Martin Pařízek

Celý článek

Velmistr stále inspiruje…

Jedno z videí ke kterým se při vyúce a denní praxi stále obracíme a čerpáme inspiraci pro naše nedokonalá provedení a kostrbaté formy.

Velmistr Chen Xiao Wang již jako mladý muž udivoval svými dovednostmi a umem v Tchaj-ťi čchűan Čchen. Skvělá inspirace.

Celý článek

Nesbírejme jenom drobky

Tchaj-ťi čchűan Čchen. Rozložení a uvolnění mysli v celém těle poskytuje člověku rovnováhu, houževnatost a odolnost. Představme si nástěnné hodiny. Je skvělé být hodinovým strojkem, který je podstatou celých hodin, nežli pouze ručičkou.

Celý článek

Podstata pohybu

Martin Pařízek. Umění tchaj-ťi čchűan Čchen je nesmírně bohaté, přínosné a hluboké, avšak cesta trpělivosti a vůle k němu je nekončící a strastiplná. Polykejme tedy hořkost a pilujme a brusme pečlivě.

Celý článek
Stránka 1 z 5412345102030