Kdo je nepřítel?

Martin Pařízek. Jedině vyrovnaný člověk dovede být dlouhodobě spokojen a šťasten. Zdravě čelí překážkám, které život přináší. Žije v přítomnosti, tady a teď, kde vše vzniká a zaniká. Existuje mnoho cest k harmonii.
Já si vybral umění tchaj-ťi.

Celý článek

Kdo zakopl o diamant?

Martin Pařízek. Jak je možné, že lidé trpí velmi často depresemi, nechutí k životu, únavou a rozličnými civilizačními chorobami? Odpověď je skryta vždy v samotném člověku. Velmi rádi masově delegujeme přes sociální sítě, že máme skvělé životy a tak je naše všední hořkost a rozčarování z života umně udupávána a skrývána.

Celý článek

Ovládnout umění…

Lektor Martin Pařízek. Pro hloubavé a pokročilejší duše doporučují fundovanou knihu, svého mistra a laskavého učitele Víta Vojty „Umění tchaj-ťi čchüan“ (nakladatelství Vodnář 2001), kde je kvalitně shrnuta metodika a systém tchaj-ťi.

Celý článek

Vlastní cestou…

Ve cvičení tchaj-ťi je cesta vývoje plně otevřená. Pokud zvládneme a obsáhneme základní funkčnost spojení myšlenky „chci“ (tedy touhy) a tvořeného výsledku, můžeme se dle svého naturelu rozvážně posouvat dál, třeba i k mistrovství. České přísloví „Žádný učený z nebe nespadl“ dokazuje, že lidé odjakživa byli vystaveni nutnému úsilí směřujícímu k určitému cíli. I kdyby oním cílem byla samotná cesta.

Celý článek

Je bezesporu překvapivé…

Zlozvyků a stereotypních návyků má každý z nás habaděj a záleží pouze na nás, co s nimi chceme nebo nechceme dělat. S úsměvem do studia a k pokroku.

Celý článek

Přítomnost nás vede…

Přítomnost nás vede. Přítomnost úzce souvisí s vnímáním přítomnosti a plným prožitkem. C o je vlastně relaxace. Jedná se o odpojení obecně vnímaného běhu či spíš sprintu času. Pokud se ukotvíme tady a teď. Ztrácí pro nás falešně projektovaná budoucnost smysl.

Celý článek
Stránka 1 z 6312345102030