Velmistr Chen Xiaowang demonstruje výdej síly Fajin v Taijiquan

Celý článek

Do středu Tchaj-ťi čchűan Čchen

Vědomí necháváme rozložené v celém těle. Srovnáme si osu a vše ponecháváme přirozeně klesat kolmo k zemi. Pohyb rukou nás nesmí napínat a vychylovat.

Celý článek

Na vlastních nohách

Jsme jako na vyjížďce lodí po zklidněné hladině jazera. Všude kolem ticho, klid. Slyšíme jen zvuky, které jsou vytvářeny námi samotnými a přihlížející přírodou. Vše je dokonale harmonické a vyvážené. Není nedostatku, není přebytku. Je to tak, jak má být. Jsme pevně na vlastních nohách na klidné hladině života.

Celý článek

Tchaj-ťi čchűan – Teorie luku

Pro jednoduchost jsem si během let cvičení vytvořil malý příklad pro hrubé vyjádření základního principu stoje a pohybu: „Teorii luku“. Tato teorie je nazvána podle tvaru luku a polohy jeho tětivy. Martin Pařízek – Taijiquan Chen

Celý článek

Do hlubin tchaj-ťi-čchűan Čchen

Během tréninků tchaj-ťi-čchűan Čchen mnoho věcí je skryto a těžko vysvětlitelné prostými slovy či opakovanými ukázkami. Pracujeme sami se sebou na sobě a to bývá jedna z nejtěžších látek života. Vše definujeme pouze uvnitř a forma je jen jakýmsi ilustrativním plotem vnitřního stavu. Přesná koordinace celého těla je velmi složitá.

Celý článek

Jak překonat svou lenost

Plné vědomí ovládá vyplněné a průchozí tělo, kde vše přes stabilní strukturu mizí a koření v zemi a hlavě nechává požehnané místo na vrcholku prostoru.

Celý článek
Stránka 1 z 5712345102030