Rok vodního tygra – 2022

Rok vodního tygra – 2022

Čínský Nový rok vodního tygra začíná 1. února 2022
a skončí 21. ledna 2023.

Čínský nový rok začíná 1. února 2022. Rok vodního tygra. Rok tygra by měl být ve znamení determinizmu, spontánnosti a novosti.

Dařit by se mělo jak oficiálním plánům, tak také plnění tajných přání. Pokud však na nich budete intenzivně pracovat. Vlastnosti tygra, jakými jsou vůdcovství, síla, odvaha, sebevědomí, hrdost, nezávislost, nevyzpytatelnost, soutěživost a boj o moc.

Rok 2022 bude rokem změn. Mohou být rychlé a náročné, ale povedou k pročištění společenské situace a vyjasnění v mnoha životních oblastech. Za vlády vodního tygra dojde k mnoha změnám, které rozvíří hladinu dění ve všech vrstvách. Skryté se stane zjevným. Ovlivňovat bude především jedince, které ovládá živel vody a dřeva. Pro některá znamení nastane skvělé období, jiní si projdou náročnými zkouškami.

Čchen tchaj-ťi (taiji)

Čínská astrologie ale přesto předpovídá, že lidé budou držet více pospolu, začne mizet sobeckost a chamtivost. Rok tygra nepřeje romantickým vztahům, které jsou často nestabilní.  V Číně je tygr známý jako král všech zvířat a je symbolem síly a statečnosti. Symbol tygra je spojen s bojem, vzpourami a nestabilitou.

Tchaj-ťi symbol a princip jin a jang

Slavní a známí ve znamení tygra:
Ludwig van Beethoven, Marco Polo, Marilyn Monroe, Alžběta II., Jodie Foster, Demi Moore, Leonardo DiCaprio, Tom Cruise, Lída Baarová, Olga Scheinpflugová, Bohumil Hrabal, Jiří Menzel, Karel Svoboda, Jana Hlaváčová, Milena Dvorská, Věra Galatíková, Petr Kostka, Petr Nárožný, Jiří Krampol, Jitka Molavcová, Pavel Trávníček, Jiří Lábus, Janek Ledecký, Lukáš Vaculík, Ondřej Vetchý, Jan Révai, Marta Jandová, Tomáš Klus, Barbora Strýcová, Jiří Mádl